end
Sprievodca
Dvojitá veža
Dvojitá veža
Dvojitá veža (2313) je rozložitý štít na juhovýchodnom konci Granátových veží, ktorý sa vypína nad Velickou dolinou a Slavkovskou dolinkou. Od Veľkej Granátovej veže ju delí Dolná Granátová štrbina, od Velickej kopy Sedlo pod Dvojitou vežou. Má dva vrcholy - hlavný severný a bočný južný. Najvhodnejšiu a najjednoduchšiu prístupovú variantu predstavuje Granátová lávka.

POZNÁMKA: Granátová lávka je z hľadiska prístupu na hrebeň Velických Granátov dôležitý objekt. Jedná sa o sutinovo-trávnatú lávku/rampu, ktorá od seba jasne oddeľuje masív Granátových veží a Granátových stien. Granátová lávka (pokiaľ ide o názvoslovie) sa začína v ústí Velickej doliny pod Medvedím chrbtom a končí sa v Opálovom sedle. Avšak konfiguračne už menej zreteľne pokračuje aj ďalej na SZ. Definitívne sa stráca až v oblasti Sedla pod Kupolou.
POZOR! Podľa Návštevného poriadku TANAPu sú Granátová lávka a priľahlé steny lokalitou, v ktorej je pohyb návštevníkov zakázaný. Granátovú lávku využívame len pre únik v krízových situáciách.
Východisko: Sliezsky dom.
1. Z Granátovej lávky
Čas: 30 min
Obtiažnosť: CH
Atraktivita: ++

Na granátovú lávku vstúpime pod Bradavicou (trasa 1), pod Medvedím chrbtom, alebo popod Velickú stenu (trasa č. 5). Po nej sa dostaneme do blízkosti Sedla pod Dvojitou vežou, kde lávku opustíme. Vyhýbajúc sa erodovaným úsekom vystupujeme smerom do sedla. Ešte pred jeho dosiahnutím zabočíme doľava do trávnatého kuloáru, ktorý nás bezpečne privedie až pod skalnatý hlavný vrchol.
1. Dvojitá veža, pohľad spod Velickej kopy.
2. Detailný pohľad na výstupový kuloár, vedúci k vrcholu Dvojitej veže.