end
Sprievodca
Kežmarský štít
Kežmarský štít
Kežmarský štít (2556) delí od Vidlového hrebeňa Kežmarská štrbina a od Malého Kežmarského štítu Vyšná Kežmarská štrbina. Na juh z neho vybieha hrebeň k Huncovskému štítu, od ktorého ho delí najprv Kežmarská priehyba a potom Huncovské sedlo.
Východisko: Chata pri Zelenom plese, Skalnatá chata.
POZOR! Podľa Návštevného poriadku TANAPu je Huncovská kotlinka lokalitou, v ktorej je pohyb návštevníkov zakázaný. Trasu 2 využívame len pre únik v krízových situáciách.
1. Z Malého Kežmarského štítu
Čas: 2¼ h
Obtiažnosť: CH
Atraktivita: ++

Až po Malý Kežmarský štít viď opis cesty 1 na MKŠ. Z neho zostúpime do Vyšnej Kežmarskej štrbiny a vľavo od hrebeňa pokračujeme kamenistým úbočím ľahko na vrchol.

2. Z Huncovskej kotlinky
Čas: 2½ h
Obtiažnosť: CH
Atraktivita: +

Kráčame najschodnejšou cestou dnom Huncovskej kotlinky smerom k Huncovskému sedlu. Vedie k nemu plytký nevýrazný žľab. V Huncovskom sedle zabočíme doprava, sledujúc hrebeň na strane Hunc. kotlinky. Za Kežmarskou priehybou sa dostávame na sutinové úbočie, v ktorom po viditeľnom chodníčku na vrchol.

3. Huncovské sedlo zo Skalnatej doliny
Čas: 1½ h
Obtiažnosť: I
Atraktivita: ++

Skalnatou dolinou obchádzame Huncovský štít a vstúpime do rokliny, ktorá sa tiahne z Huncovského sedla, ohraničujúc jeho masív. Ňou sa necháme viesť, hľadajúc si najschodnejšiu cestu pomedzi početné rebierka.
1. Kežmarský štít, pohľad z Veľkej Svišťovky. Autor fotografie: Miroslav Benko.
2. Kežmarský štít, pohľad zo svahu pod Lomnickým sedlom